Hop til indhold

Marlle

Members
  • Antal indlæg

    3
  • Medlem siden

  • Senest besøgt

Alt der er opslået af Marlle

  1. Har du gjort noget specielt eller kørte det bare med det samme? Vi er nogle stykker der har følgende problem: Kan ikke komme i kantakt med rpi'en (3 model B ) over findmypi, man kan også se på selve rpi'en at der ikke er forbindelse til nettet, da dioderne ved ethernetstikket ikke lyser/blinker. Og så står den bare der. Har prøvet flere forskellige SD kort, men lige lidt hjælper det. Et godt råd? andet end at skaffe en rpi 2 istedet.
  2. Jeg har præcist samme problem som Ulle. Jeg kan ikke komme i kontakt med Raspberry Pi'en (model 3B). Lamper som lyser når der hentes/sendes data lyser ikke. Jeg har prøvet med det medfølgende SD kort, hvor den booter med Noobs (tror jeg nok det hedder) og der virker det fint. Nogen der har nogle ideer til hvordan vi kommer videre, så vi kan få leget lidt med noget IHC Captain?? På forhånd tak.
  3. Marlle

    1.2.04.a Med Timer?

    Hej Som emnet foreskriver kunne jeg godt tænke mig at få timer på mine fb. Nogen der har en sådan fb liggende eller måske lige kan lave een til mig?? På forhånd tak... Mvh. Marlle
×
×
  • Tilføj...

Important Information

Privatlivspolitik og We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

1200x630bb.png

ok