Hop til indhold
  • 0

LK administrator delen


Jan Christensen1354922237
 Share

Spørgsmål

4 svar på dette spørgsmål

Recommended Posts

  • 0
Jeg har nu prøvet 3 gange at downloade visual 2 på lk´s hjemmeside. Kan bare ikke få admin delen til at installere selvom jeg vælger installatør i installationen. Kører med Windows 7 men vel ingen forskel. Hvis man læser i quick guide delen står der nemlig at den følger med.
Hvad med når du vælger LK IHC controller - USB? (se billede)[attachment=1691]USB1.jpg[/attachment]Så skulle der gerne komme følgende menu op i din browser. (hvis controller er uden viewer' date=' er det ikke alle valgmulighederne der er med!)[attachment=1692']USB.jpg[/attachment]
Link til kommentar
Del på andre sites

  • 0
Kan man kun gøre det hvis pc er koblet direkte til controller med usb kabel. Jeg sidder ved stationær og browser kan ikke få dette billede frem.
Hvis du ikke har lavet en opsætning i IHC Administrator med ip-adresse og tilladelser til at tilgå controlleren via netværk' date=' SKAL du først logge ind med USB kabel i controlleren, og lave disse indstillinger. Derefter kan du gøre det i browseren via ip-adresse.Du kan læse om opsætning i manualen fra side 102 og frem. LK Visual 2 manual
Link til kommentar
Del på andre sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gæst
Svar på dette spørgsmål

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loader...
 Share

×
×
  • Tilføj...

Important Information

Privatlivspolitik og We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

1200x630bb.png

ok